Stasjonsveien syd, Sarpsborg kommune

To pumpestasjoner i ett bygg, spillvann og overvann.

avløpsstasjon
Stasjonsveien syd, Sarpsborg kommune mai 2022

Avsluttende fase

Denne måneden overleverer vi prosjekt Stasjonsveien syd, Sarpsborg kommune. Stasjonen er hovedstasjon for avløp fra Skjebergkilen og hytteområdene der.

En komplett avløpsstasjon
Stasjonsveien syd er en komplett avløpsstasjon som plassbygd, i motsetning til våre prefabrikerte stasjoner. Vi har installert absolutt alt som stasjonen trenger av automasjonstavler og annet utstyr.

Reservestrømsaggregat
Stasjonen inneholder et reservestrømsaggregat som starter automatisk og sømløst ved eventuelle strømbrudd, og stasjonen er oppe og går igjen på få sekunder.

avløpsstasjon
Reservestrømaggregat, Stasjonsveien syd

Avløpspumpene er av type Zenit chopper pumper med kanahjul. En kanalhjulspumpe med halvåpent 3-kanalhjul av herdet støpejern og med skarpe kanter som roterer ned mot en sliteplate med spiralformet spor for å hindre blokkeringer. I tillegg sitter det et kuttesystem i innsuget til pumpen. Overvannspumpene er av samme type, men ikke med kuttersystem.

zenit

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.